yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
yükleniyor...
Hiçbir sonuç bulamadık
haritayı aç
Görünüm Yol Haritası Uydu melez Arazi Benim konumum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Gayrimenkul de Fiyatlar Artmaya Başladı,Fiyatlar Düşecek Beklentisi Sona Eriyor

tarafından gönderildi Nuray ÖZDEMİR üzerinde 24 Nisan 2018
0

Gayrimenkul de Fiyatlar Artmaya Başladı, Gayrimenkul Fiyatları Düşecek Beklentisi Sona Eriyor

Evet bir devir daha kapanıyor. Her gün ortaya atılan gayrimenkulde şişme var, fiyatlar dahada düşecek söylentileri asılsız çıktı. Kış döneminin verdiği mahmurluk bitti. 

Sürekli olarak söyledim, fiyatlar düşmez. Durağanda kalır bir süre ama düşmez diye. Fısıltı gazetelerinin yaydığı arz fazlası var, sakın birşey almayın, fiyatlar dahada düşecek

söylemleri boş çıktı.

Yaklaşık On yıldır bu piyasanın içerisindeyim.Bu ülke bir sürü krizler atlattı. Hepsinden bir şekilde çıkmayı başardı. Krizlerden beslenen bir grubun varlığına inanıyorum. 

Birileri bu piyasada geçekten ölü fiyatına Gayrimenkulleri topladı. İnşaat firmalarının düştüğü dar boğazı kendilerine fırsat kapısı olarak gördüler. Fakat o dönem kapandı artık.

Sıradan normal alıcılar fısıltı gazetelerinin yayınladığı yalanlara o kadar çok inandılar ki, yerlerinden kıpırdayamaz hale geldiler. Dahada çok düşecek olan fiyatları beklerken, tüm yatırımlarını ve önlerine gelen tüm fırsatları kaçırdılar.

Faizlerin yüksekliği ise en belirleyici kısıtlama alanları haline geldi. Faizlerdeki 0.2 puanlık yükselme o kadar çok büyütüldü ki, korku insanların en yakın arkadaşı haline geldi. Hareketsiz ekonomi, daha kötü zamanları doğurdu. Hükümetin aldığı önlemler yetersiz kalmaya başladı. Aslında bir ekonomiyi canlı tutan harekettir, üretimdir. Biz bunları unuttuk. Hareketsiz durumda bekler olduk. 

Ve işte fiyatlar yeniden yükselişe geçti. 300 bin TL fiyat biçtiğimiz gayrimenkuller yeniden 350 bin bandına doğru tırmanışa geçti. Kiralar yeniden yükselmeye başladı. Bir kaç ay içinde gayrimenkul fiyatlarında hissedilir yükselmeleri birlikte gözlemleyeceğiz.

Gayrimenkul bir ihtiyaçtır. Mecburiyettir. Hepimiz kiralama veya alım yaparız ve bu ihtiyacımızı öteleyemeyiz. Hepimizin başını sokacağı bir yere ihtiyacı vardır.

Tam alım dönemi yavaş yavaş bitiyor. Keşke olanakları olanlar bu dönemleri kaçırmasa idiler. Ne güzel Olurdu. Şimdi karlı alımlarının keyfini çıkarıyor olurlardı.

Tren Henüz kaçmamışken, Fırsat kapıları kapanmamışken kaçırmamanızı dilerim.

Unutmayın, Gayrimenkul herzaman en doğu yatırım aracıdır. Ölmez, Kaybolmaz, Ölüsü bile Para eden tek yatırım aracıdır. 🙂

Saygıyla, Sevgiyle KALIN…

Nuray KESKİNGÖZ

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Paranızı Değiştirin

  • Ölçü birimi

  • Gelişmiş Arama

    0 ₺ - 50,000,000 ₺

    Diğer Arama Seçenekleri

İlanları Karşılaştır