Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Gayrimenkul Sektörünün Geleceği

tarafından gönderildi Nuray ÖZDEMİR üzerinde 10 Temmuz 2017
0

Gün Geçmiyorki, yeni bir proje adı duymayalım. Her gün Tv lerde, Sosyal medyada yeni bir proje ve yeni tanıtımlara rastlıyoruz. Arzın fazla olduğu, talebin düşük olduğu şu günlerde, konut alım satımlarında ve kiralanmasında gerçekten uzun ve yorucu süreçler yaşanıyor.

İstanbul’un Kentsel Dönüşümde Lokomotif görevi gören Kartal Bölgesi, Çok katlı Gökdelenleri ile göze çarpıyor. Bölgede yüksek katlı binaların çoğalması, hemen yanıbaşındaki düşük katlı binalarında bu iştah açıcı sistemin içine girmeye itiyor.

Kentsel Dönüşümün kontrollü olmaması yada, heryerin aynı anda dönüşüme uğramaması nedeni ile, düşük ve yüksek katlı binaları yanyan getiriyor ve buda şehrin silüetine çirkin yapılaşmalar olarak gölge düşürüyor.

Diğer taraftan, rantın bu kadar yüksek olduğu bölgede, m2 birim maliyetleri sıfır, daha topraktan satışlarda 8.000 TL gibi bir seviyeye oturuverdi. Buda bölgedeki diğer yapılarında yeni fiyat belirlemesine sebep oldu. Bölgede 2.000-2.500 Tl olan m2 birim maliyetleri 4.000-5.000 TL bandına oturmuş faziyette artık.

Kartal Bölgesindeki sürekli değişim faaliyetleri, bu rakamları hızla yükselişe çıkardı.

Hayat tarzımızın zaman içerisinde değişmesi, Lüx Residencelere talebi arttırdı.Herkesin bütçesine göre ev var kampanyaları ise birinci el dediğimiz inşaattan satışlarının daha fazla talep görmesini sağladı.

Ancak ülke koşulları bu projelerin talebini mecburi olarak düşürmeye başladı. Yaşanan ekonomik sıkıntılar, projeleri tercih edenleri temkinli adımlar atmaya mecbur bıraktı.

Çok değil Üç Beş yıla kalmaz bu projeler, rakamsal değerlerini bulur, ve İstanbul Kartal bölgesi Projeler, Dlux Konutlar, Dlux yapılar şehri olmaya devam eder…

Biz şehir olarak, kentsel dönüşümü hızla kabul etmiş ve bu yapıları bağrımıza basmışız.

Bundan sonra İstanbul’a karada ölüm yok… Ne dersiniz…?

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Paranızı Değiştirin

  • Ölçü birimi

  • Gelişmiş Arama

    0 ₺ - 50,000,000 ₺

    Diğer Arama Seçenekleri

İlanları Karşılaştır