yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
yükleniyor...
Hiçbir sonuç bulamadık
haritayı aç
Görünüm Yol Haritası Uydu melez Arazi Benim konumum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

istanbul Kartal yatırım ve yatırımcının merkezi haline geliyor

tarafından gönderildi Nuray ÖZDEMİR üzerinde 28 Temmuz 2017
0

Kartal yatırım yapanların yeni gözdesi, yeni merkezi

İnşaat sektörü ekonominin lokomotifi olmaya devam ediyor.Üretimin az olduğu, fabrikaların her gün daha fazla azaldığı ülkemizde, tarım sanayi gibi ekonominin gelişimini hızlandıran araçların sayısı gün be gün azalıyor. Artık neredeyse sadece inşaat üzerine faaliyet gösteren bir ülke konumuna geldik.

Televizyon reklamlarında, internet ve sosyal medyada sürekli olarak yeni konut projelerinin tanıtımı yapılıyor ve alıcılara ulaşılmaya çalışılıyor. Lux ve D Lux yapılar olarak çıkan bu konut projeleri ,yatırımcının ilgisini çekecek sosyal donatıları ile konut pazarında yerlerini almaya çalışıyorlar. Mahalle kültürüne ait olan apartman yaşamından, bu lux konutlara doğru geçiş yapanlar her gün sayısını dahada fazla artırıyor.

Plazalar, Lux siteler, D lux konutlar yavaş yavaş yaşam tarzımızı değiştirdi ve o kapı komşumuz ile içli dışlı olduğumuz apartmanlardan, çocuklarımızın sosyalleştiği site hayatına geçiş yapar olduk.

Kartal bölgesi yakında Plazalar, Lux siteler ve ful donanımlı otel conseptinde d lux konut ve işyeri projeleri ile çevrili hale gelecek.

Kartal ‘a İkea gibi dünya markası bir alışveriş merkezininde gelmesi ile beraber, bölge fiyatlarını şimdiden arttırdı. 2018 yılı açılışı planlanan Kartal İkea bünyesinde hem alışveriş merkezini  hemde konut ofis karması bir yapıyı bulundurmasından dolayı, bölge fiyatlarını yükseliş trendine çekti. Metrekare fiyatları 3.500 ile 7.000 Tl arasında değişen fiyatlar, Anadolu adliyesinin ve metronun gelmesi, hastane projesininde etkisi ile 5.500-8.000 Tl arasına kadar yükseldi. Bu yükselişin devam edeceği ise gün gibi aşikardır. İnşaat firmalarının satış rakamlarındaki metrekare birim maliyetler ise 8.000 ile 15.000 Tl ye kadar değişir hale geldi. İnşaat firmalarının rakamlarındaki yükselişler, ikinci el dediğimiz piyasanın hareketlenmesine yardımcı oldu. İkinci el piyasasının tabiiki avantaj ve dezavantajlarıda mevcut. İkinci el konutların tercih edilmesinin en belirgin sebebi, aldığın andan itibaren içinde oturabiliyor veya kiraya verilebiliyor olmasını söyleyebiliriz. İnşaat firmalarında meydana gelen 18 ay ile 36 ay arasında değişen bekleme süresinin ikinci el piyasasında söz konusu dahi olmaması bu piyasanın her daim hareket görmesini sağlıyor.

İnşaat firmalarındaki yüksek rakamlarında, ekonominin gidişinden çokta olumlu etkilenmedi. Bu yüzden onlarda fiyatlarında oldukça ciddi indirim yaptılar. Buna rağmen inşaat maliyetlerinin artması, işgücü maliyetlerinin artmasından dolayı bu indirimler dönemsel olarak kalacaktır diye düşünüyorum. Para piyasalarındaki ciddi daralma, bu sektörü oldukça olumsuz etkiledi. Buna rağmen yatırımcılarını memnun etmeye çalışan inşaat firmaları, türlü kampanyalar ile ekonomideki bu geçiş sürecini canlandırmaya çalışıyorlar.

Kısacası her keseye, herkese uygun bir konut projesinin bulunduğu Kartal bölgesi, daha uzun yıllar yatırımcının göz bebeği olamaya devam edecek gibi görünüyor.

Kentsel dönüşümün merkezi haline gelen Kartal bölgesinde fiyat atışlarına hız kesmeden devam edeceği çok net bir şekilde ortada. Bu bölge sanırım bir on yıl daha yatırımcının gözdesi olucak. Ve Kartal yavaş yavaş, o mütevazi çehresinden çıkıp, lux ve Dlux konutların, iş merkezlerinin ve plazaların yükseldiği modern bir çehreye bürünecek.

Sizde geç kalmadan bu bölgeyi tanıyım ve yatırımınızı yapın.

Bölgeyi iyi bilen ofisimizde bulunan uzman danışmanlarımız, sizi dogru projelere yönlendirecek ve paranıza değer kazandıracağınız yeni yatırım fırsatlarını sizlerle paylaşacaktır.Bizi Takip etmeye devam edin.

w: www.ilkemcity.com.tr

m: [email protected]

 

Nuray KESKİNGÖZ

Editör

Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Paranızı Değiştirin

  • Ölçü birimi

  • Gelişmiş Arama

    0 ₺ - 50,000,000 ₺

    Diğer Arama Seçenekleri

İlanları Karşılaştır